“Κτύπησε” στην αρχή και στο τέλος και φαίνεται ότι ξενοιάζει…

Τσουκαλάςκαι Παντελή έδωσαν μια υπερπολύτιμη εκτός έδρας νίκη στην Καρμιώτισσα που φαίνεται ότι την κρατά στην κατηγορία

Γεμάτο πρώτο ημίχρονο στο στάδιο «Αμμόχωστος» με τις Νέα Σαλαμίνα και Καρμιώτισσα να έχουν αρκετές τελικές προσπάθειες. Η πρώτη φάση άνηκε στους γηπεδούχους που μόλις στο 3΄ είδαν τον Σπόλιαριτς να μην τους αφήνει να σκοράρουν για να «απαντήσει» με γκολ του Τσουκαλά η Καρμιώτισσα ένα λεπτό αργότερα. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων είχε ακόμα μια πολύ καλή απόκρουση, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με δοκάρι του Ουεσλάτι για την Καρμιώτισσα που πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0-1!

Η Νέα Σαλαμίνα μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και προσπαθούσε να ισσοφαρίσει, όμως μετά από τα πρώτα 25 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και εξαιτίας των μαζεμένων αλλαγών που έγιναν ο ρυθμός έπεσε με το αποτέλεσμα να ευνοεί την Καρμιώτισσα. Τελικά η Καρμιώτισσα πήρε την πολύ σημαντική νίκη με δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Παντελή στο 90+8, έφτασε τους 32 βαθμούς και ανασαίνει πλέον βαθμολογικά!

Κίτρινες: Μπεχαρανο, Ντούρμισαι / Γκραντινάρου

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου, Ντάτκοβιτς, Νάρσινγκ, Μπεχαράνο, Καρλίτος, Κονέ, Παπαγεωργίου (46′ Μιγκελίτο), Σπυριδάκης, Οφόρι (46′ Λέουκο), Ντιακιτέ

Στον πάγκο: Μελίσσας, Κονατέ, Μιγκελίτο, Ντουρμισάι, Φερνάντεθ, Κουζμάνοβιτς, Φράγκος, Λέουκο, Προκοπίου, Γκουανίνι, Γιάνγκα, Βίκτωρος

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου(90+ Παντελή), Ρόσσι(59΄Κατσαντώνης), Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι(75΄Χαραλάμπους), Ψύχας(59΄Αγγελή)

Στον πάγκο: Αντός, Βιολάρης, Μιχαήλ, Παντελή, Χαραλάμπους, Αγγελή, Γκριπακίν, Ταβελούδης, Κατσαντώνης, Ματθαίου, Αριστείδου