Πέρασε για ακόμα μια φορά από το “ΠΑΠ” και πήρε πρόκριση στα ημιτελικά

Με σκορ 3-2 ο Άρης πήρε τη νίκη πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου κόντρα στην Ανόρθωση

Καταιγιστικός ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 0-3 της Ανόρθωσης με γκολ των Καζού, Μπένγκστον και Γκομίς και έβαλε πολύ γερές βάσεις για τη νίκη πρόκριση του στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο ήρθε το πρώτο γκολ και σε διάστημα ενός 20λέπτου ο Άρης πέτυχε άλλα δύο με τον Μπένκστον να έχει το ομορφότερο με ωραίο πλασέ στο «παραθυράκι» του Αρμπολέδα που δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Με τη συμπλήρωση του δεκαλέπτου στην επανάληψη ήρθε το γκολ της Ανόρθωσης που μείωσε σε 3-1 με πέναλτι του Καστέλ. Στις καθυστερήσεις και πάλι ο Καστέλ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-3 με τον Άρη να παίρνει τελικά τη νίκη πρόκριση στα ημιτελικά!

Κίτρινες: Τιουνέ, Μακούν, Τσίκο / Ζάντρο, Γιαγκό, Μάτισικ

Ανόρθωση: Αρμπολέδα, Ουαγκέ, Μαρμούκ, Κορέια Τεχέρα, Καστέλ, Φερέιρα , Τιουνέ, Μακούν, Περέα, Τσίκο.

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κεραυνός, Κάργας, Παρούτης, Γκασαμά, Αντωνίου, Κορρέα, Ιωάννου, Τζουλίου, Μουσοντά ,Χρυσοστόμου.

Άρης: Ζάντρο, Καζού, Μουσούντα,  Μπένγκτσον(66΄Κακόριν), Γκομίς(67΄Μοντνόρ), Γιαγκό, Μαγιαμπέλα(46΄Σεμέδο), Νίκολιτς(85΄Μπρόρσον), Σάβο(78΄Ματισικ), Σζόκε, Ουρόσεβιτς.

Στον πάγκο: Βανά, Σωφρονίου, Κακόριν, Μάτισικ, Σανέ, Μπρόρσον, Μοντνόρ, Σεμέδο, Σουμάνσκι