Ζορίστηκε αλλά πέρασε η ΑΕΚ

Με ισοπαλία 1-1 η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει την πρόκριση επί της μαχητικής Τορπέντο

Στον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League πήρε θέση απόψε η ΑΕΚ μετά την ισοπαλία 1-1 στο παιγνίδι με την Τορπέντο στην Αρένα.

Καλύτερη η ομάδα της Λάρνακας, είχε ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη αλλά δεν είχε το ζητούμενο που ήταν το τέρμα, το οποίο ήρθε στο 90’+6 με κεφαλιά του Πονς, με τους Λευκορώσους να ισοφαρίζουν στην τελευταία φάση του αγώνα, δύο λεπτά αργότερα.

Η Τορπέντο είχε κάποια καλά διαστήματα στο παιγνίδι, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, όμως η ΑΕΚ ήταν καλύτερη ομάδα και δίκαια πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο.

ΑΕΚ: Πίριτς, Σάντσεζ, Μιλίσεβιτς, Τόμοβιτς, Γκαρσία, Πονς, Λέδες, Γκιούρτσο, Φαράζ, Σολ, Λόπες

Τορμπέντο:  Αμπράμοβιτς, Μπούρκο, Γκλουστσένκοφ, Πρεμούντροφ, Μάλκο, Μπαντιάντσεφ, Μιάκις, Ποπουντέι, Σεφτσένκο, Ξενοφόντοφ, Οβόνο