Ο Ντανζούμα “έσωσε” την παρτίδα για τη Βιγιαρεάλ – Τα υπόλοιπα αποτελέσματα

Χορταστικό και συναρπαστικό ως το φινάλε ήταν το ματς της Βιγιαρεάλ με την Κάντιθ στο «Estadio de la Ceramica» με το οποίο έκλεισε το πρώτο μέρος της 11ης αγωνιστικής της LaLiga, με τα «κίτρινα υποβρύχια» να λυτρώνονται στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων από το γκολ του Αρνό Ντανζουμά, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά σε ένα τεράστιο διπλό, που θα τους έδινε μεγάλη βαθμολογική «ανάσα», καθώς προηγήθηκαν με 3-1, χάρις στο χατ-τρικ του Τσόκο Λοθάνο, όμως οι κάτοχοι του περσινού Europa League, κατάφεραν να… σώσουν το βαθμό στο φινάλε πρώτα με το τέρμα του Ντιά στο 80′ κι εν συνεχεία με το «χτύπημα» του Ντανζουμά στο 90’+6′!