Live… το φιλικό Απόλλων – Δόξα (1-1) (1-1) Τελικά

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του φιλικού σε γραπτή ζωντανή μετάδοση

Ο Απόλλωνας αντιμετωπίζει την Δόξα, σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα στο Κολόσσι, στις 19:00.

Ο αγώνας θα έχει διάρκεια τεσσάρων ημιχρόνων των 40 λεπτών.

Η αρχική 11άδα του Απόλλωνα: Δημητρίου, Νασιμέντο, Μαλεκκίδης, Χαμάς, Φιλιώτης, Χάμπος, Κολ, Ζράντι, Ίλιεφ, Πίττας και Νταμπό.

11άδα 2ου φιλικού: Ντιούριν, Χρυσοστόμου, Σπόλιαριτς, Κονδύλης, Ψύχας, Ντένιτς, Μάρκοβιτς, Φώτη, Παπουνασβίλι, Ιντζία και Γιάνγκα.

Παρακολουθείστε μέσω του επίσημου Απόλλωνα ζωντανά σε γραπτή μετάδοση την εξέλιξη του φιλικού ΕΔΩ.

Λήξη αγώνα.

80′ Πολύ καλύ εκτέλεση φάουλ από τον Ψύχα, η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και κατέληξε σε κόρνερ.

76′ ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η Δόξα με τον Καραμόκο

73′ Ο Παπουνασβίλι έκανε την κάθετη πάσα προς τον Γιάνγκα ο οποίος πλάσαρε από πλάγια θέση, στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

58′ Σκοράρει η Δόξα αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ.

55′ Ωραία ενέργεια από τον Ντένιτς από τα δεξιά, έκανε τη παράλληλη πάσα προς τον Ιντζία ο οποίος πλάσαρε ωστόσο ο Πρινιωτάκης φώναξε ξανά παρών.

52′ Ωραίος συνδυασμός Ψύχα και Φώτη με τον πρώτο να πλασάρει όμορφα τον Πρινιωτάκη και να αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

50′ Ο Ντίας μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη πάσα προς τον Οκκαρίδη ο οποίος εντελώς μόνος του έστειλε τη μπάλα άουτ.

45′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Σπόλιαριτς. Εκτελέστηκε το κόρνερ από τα δεξιά με κοντινή πάσα, με τη μπάλα να καταλήγει στον Σπόλιαριτ ο οποίος έκανε το σουτ, ωστόσο οι αμυντικοί απομάκρυναν λίγο πριν την τελική γραμμή

44′ Ωραίο σουτ του Μάρκοβιτς, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πρινιωτάκης

41′ Λήξη πρώτου μέρους

35′ ΓΚΟΛ! Σκοράρει ο Παπουνασβίλι. Ο Γεωργιανός με πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ στον αγώνα.

30′ Κάθετη πάσα από τον Μάρκοβιτς στον Γιάνγκα ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ ωστόσο ο αντίπαλος αμυντικός απόκρουσε τη τελευταία στιγμή κι έδιωξε σε κόρνερ

25′ Σουτ του Κωμοδίκη εκτός περιοχής, έπεσε κι απέκρουσε ο Ντούριν.

20′ Καλό σουτ του Οκκαρίδη, πέφτει κι αποκρούει ο Ντούριν.

17′ Απευθείας φάουλ του Παπουνασβίλι, η μπάλα άουτ.

6′ Καλό σουτ του Ιντζία, απόκρουσε ο Πρινιωτάκης.

Ξεκίνησε το 2ο παιχνίδι

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο φιλικό που θα δώσουν σήμερα Απόλλωνας και Δόξα στο Κολόσσι. Το σκορ άνοιξε στο δεύτερο μέρος ο Σαντίκ, ενώ στην εκπνοή του αγώνα ο Πίττας διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

80′ Γκολ με τον Πίττα. Ο Σισκόφσκι απομάκρυνε με γροθιές τη σέντρα του Χαμάς, η μπάλα έφτασε στον Χάμπο εκτός περιοχής ο οποίος έκανε το σουτ το οποίο έφτασε στον Πίττα και με προβολή ισοφάρισε σε 1-1

74′ O Γιάνγκα στη θέση του Νταμπό

70′ Ωραία ενέργεια και όμορφο γυριστό σουτ του Πίττα με το αριστερό, έπεσε κι απέκρουσε ο Σισκόφσκι

60‘ Γρήγορη αντεπίθεση με τον Πίττα να δέχεται την κάθετη πάσα από τον Ζράντι, να μπαίνει στη περιοχή, από πλάγια θέση ωστόσο, να πλασάρει αλλά ο Σισκόφσκι να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

48′ ΓΚΟΛ! Σκοράρει ο Σαντίκ για τη Δόξα. Έγινε η σέντρα από τα δεξιά από τον Εμπραλίτζε και ο Σαντίκ με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη γωνιά του Δημητρίου.

41′ Έναρξη β’ μέρους. Μια αλλαγή. Ο Ντένιτς στη θέση του Κολ.

40′ Λήξη ημιχρόνου.

36′ Δοκάρι για τη Δόξα! Ο Σαντίκ δέχθηκε την παράλληλη πάσα από τα δεξιά και ενώ ήταν εντελώς μόνος του σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Δημητρίου.

33′ Σουτ του Σαντίκ εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

25′ Εκτέλεσε ο Οικονομίδης το κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, πισινή κεφαλιά πάσα του Τραϊκόφσκι και ο Σαντίκ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

25′ Πολύ καλή απόκρουση του Δημητρίου σε σουτ του Σαντίκ.

17′ Ωραίο σουτ του Ίλιεφ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό λίγο πριν την τελική γραμμή του Σισκόφσκι κι απομακρύνθηκε.

16′ Σουτ του Μέσκα, πέφτει κι αποκρούει ο Δημητρίου.

10′ Πλασέ του Πίττα με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Σισκόφσκι.

9′ Ο Εμπραλίτζε δέχθηκε τη πάσα εκτός περιοχής, έκανε το δυνατό σουτ με τη μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Δημητρίου.

8′ Ο Ζράντι έκανε την όμορφη κάθετη πάσα στον Βούλγαρο διεθνή ο οποίος επιχείρησε το διαγώνιο αριστερό σουτ ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

6′ Ωραίος συνδυασμός ανάμεσα σε Κολ και Πίττα με τον Αργεντινό να μην προλαμβαίνει να τελειώσει τη φάση όπως θα ήθελε.