Νίκες για ΑΡΗ και ΕΝΥ, ήττα για Κούρη

Όλα τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της Β' Κατηγορία

Με τις αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Συνεχίζει να είναι έντονος ο συναγωνισμός στον όμιλο των ομάδων που βρίσκονται στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Η κατάταξη Άρης 39, ΠΑΕΕΚ 39, Οθέλλος Αθηαίνου 39, Αγία Νάπα 38 βαθμοί.

Ο Άρης στο Τσίρειο Στάδιο με γκολ του Σικόρσκι στο 37ο λεπτό, νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Ψευδά, ο ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ στην έδρα του με ανατροπή κέρδισε τον ΠΟ Ξυλοτύμπου με 2-1, ενώ ο Κούρης Ερήμης γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον ΑΣΙΛ.

Η ΠΑΕΕΚ νίκησε στην έδρα της με 3-1 την Ομόνοια Αραδίππου.

Στο 9ο λεπτό ο Καπαρτής άνοιξε το σκορ για την ΠΑΕΕΚ και στο 14ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 2-0. Ο Τιμέρμανς με απευθείας κτύπημα φάουλ στο 49ο λεπτό πέτυχε το 3-0 και λίγο αργότερα ο Καλλής μείωσε σε 3-1.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Αναγέννηση Δερύνειας από γκολ του Κουμουρή.

Η Αγία Νάπα με γκολ του Σαλίφ στο 46ο λεπτό νίκησε με 1-0 την Αλκή Ορόκλινης.

ΑΣΙΛ – Κούρης Ερήμης 1-0

Ο αγώνας Διγενής Ακρίτας Μόρφου – ΑΕΖ θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 1η Μαρτίου και ώρα 18:00. Με τη στήριξη της ΚΟΠ θα μεταδοθεί απευθείας από τη Cytavision.