Καιρός ήταν… και το χάρηκαν!(pics)

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο η ομάδα του ΕΝΥ πήρε σήμερα(27/2) στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας αυτό που δικαιούταν και σε προηγούμενες της εμφανίσεις. Κέρδισε και πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Π.Ο Ξυλοτύμπου με ανατροπή στο σκορ.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας του ύψωνα έδειξαν πόσο ήθελαν τη νίκη και αν και ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 0-1, με δύο τέρματα στην επανάληψη του Μουζακίτη που ισοφάρισε και του Πάντου πήραν μια νίκη ψυχολογίας για την πολύ δύσκολη συνέχεια.

Παρά τη νίκη η ομάδα βρίσκεται καθηλωμένη στην προτελευταία θέση με 14 βαθμούς, παρόλα αυτά όλοι στην ομάδα θα κάνουν την υπερπροσπάθεια τους για αποφυγή της διαβάθμισης και όπου βγάλει. Η χαρά και ικανοποίηση μετά το τέλος του αγώνα ήταν εμφανής σε όλους!