Νίκη του Απόλλωνα στο φιλικό με ΑΕΛ

Απόλλωνας και ΑΕΛ έδωσαν μεταξύ τους φιλικό την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου, με τους κυανόλευκους του Αντώνη Κωνσταντινίδη να παίρνουν τη νίκη με 89-75.

Στο παιχνίδι μπήκαν καλύτερα οι γαλαζοκίτρινοι του Δημήτρη Σαρίκα, αφού προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 27-19. Στη συνέχεια όμως ο Απόλλωνας πήρε τα ηνία του αγώνα και με ένα επιμέρους σκορ 31-14, πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 50-41.

Η ομάδα του Αντώνη Κωνσταντινίδη αύξησε τη διαφορά στην τρίτη περίοδο, που έκλεισε με 69-53. Έτσι φτάσαμε στο τελικό 89-75.

Το παιχνίδι ήταν μία καλή ευκαιρία για τους δύο προπονητές να κρατήσουν σε εγρήγορση τους καλαθοσφαιριστές τους, αλλά και για να δοκιμάσουν κάποια σχήματα και συστήματα που έχουν στο μυαλό τους.

Τα δεκάλεπτα: 19-27, 50-41, 69-53, 89-75.