Πήρε μεγάλη νίκη στο τοπικό!(pics)

Μεγάλη νίκη πήρε σήμερα(232) η ομάδα Νέων(U19) της Καρμιώτισσας, που επιβλήθηκε στο τοπικό ντέρμπι εντός έδρας του Απόλλωνα με 4-1 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το ημίχρονο του αγώνα ολοκληρώθηκε στο 3-1 για τους γηπεδούχους με τέρματα των Πιερή(22΄και 45΄) και του Μιχαήλ στο 25΄. Για τον Απόλλωνα σκόραρε με πέναλτι ο Α.Ψύχας στο 31΄. Στην επανάληψη η Καρμιώτισσα πέτυχε και το τέταρτο γκολ της με τον Χρυσοστόμου στο 85΄.

Η Καρμιώτισσα με τη νίκη της αυτή έφτασε στους 31 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση, ενώ ο Απόλλωνας με 24 βαθμούς βρίσκεται στην 9η θέση.