Έχασε εκτός έδρας…(video)

Δεν τα κατάφερε ο Απόλλωνας να πετύχει νίκη στον χθεσινό(24/1) αγώνα κόντρα στον Κεραυνό χάνοντας με 79-65 για τη 14η αγωνιστική, αφού το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα έπαιξε σημαντικό ρόλο με τους “γαλάζιους” να βρίσκονται πίσω με διαφορά δεκαπέντε πόντων.

Ο αγώνας:

Oι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά, μιας και στο πρώτο δεκάλεπτο δημιούργησαν διαφορά 15 πόντων (24-9). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το μοναδικό που ο Απόλλωνας πέτυχε περισσότερους πόντους, η διαφορά μειώθηκε κατά ένα καλάθι, με τους «ερυθροκίτρινους» να κλείνουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 38-25.

Στο 23′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό (44-35), όμως ο Κεραυνός με καλάθια των Χάγκινς, Ο’Μπράιαν (δύο βολές) και Όντομ ξέφυγε ξανά στους 15 πόντους (50-35) στο 25′. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ο Κεραυνός προηγείτο με 58-44.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα υπήρξε απόλυτη ισορροπία με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από 21 πόντους και τον Κεραυνό τελικά να παίρνει το ροζ φύλλο διατηρώντας τη διαφορά των 14 πόντων (79-65)

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-9, 38-25, 58-44, 79-65