ΠΑΕΕΚ: Ο Καπαρτής στο 90′ + 8′ έκανε την ζημιά στην ΑΕΚ… (video)

Μοιρασιά στο "Μακάρειο"... με δραματικό φινάλε. Δύο γκολ - πέναλτι στις καθυστερήσεις

Στο ” Μακάρειο” στα πλαίσια της 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA, ΠΑΕΕΚ και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες 2-2 σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα.
Η ΑΕΚ μπήκε στο πρώτο ημίχρονο έχοντας την πρωτοβουλία του αγώνα χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Κλασσική ήταν η ευκαιρία που βρήκε ο Γκιούρσκο για να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη όμως τα τελευταία στάδια του αγώνα επιφύλασσα μεγάλες συγκινήσεις αφού σε ένα διάστημα περίπου 20 λεπτών είχαμε τέσσερα τέρματα, με την ΑΕΚ να παίρνει το προβάδισμα δύο φορές με την ΠΑΕΕΚ να είχε απάντησή και στις δύο.

Στο 68’ ο Ροσάλες με ένα εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής πέτυχε ένα απίστευτο γκολ δίνοντας το προβάδισμα στους «Λαρνακείς». Στο 81’ ο Μπάμπιτς με πέναλτι ισοφάρισε.

Στο 90’ ο Τιάγκο πήρε πέναλτι στην περιοχή σε παράβαση του Δημητρίου και ο Τρισκόφσκι ευστόχησε.

Εκεί που φαινόταν πως η ΑΕΚ θα έπαιρνε το τρίποντο ο Καπαρτής με επίσης μια εκτέλεσε πέναλτι στο 90+8 έδωσε τον ένα βαθμό στην ΠΑΕΕΚ.

Παρακολουθείστε τα 4 γκολ και όλα όσα έγιναν στην αναμέτρηση:

Η ΑΕΚ υποχωρεί στην δεύτερη θέση με 32 βαθμούς ενώ η ΠΑΕΕΚ βρίσκεται στην ενδέκατη με 13.