Αξιοσημείωτο στατιστικό για Απόλλωνα…

Από το 2015-16 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στην ΑΕΛ σε αγώνες του Β’ γύρου ο Απόλλωνας μετράει 2 νίκες, 1 ήττα και 2 ισοπαλίες με ποσοστό επιτυχίας 40%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 5 γκολ (1 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 3 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του 3 φορές δηλαδή ποσοστό 60%!

Στα 5 αυτά παιγνίδια και στις 2 φορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο, πανηγύρισε στο τέλος ισάριθμες φορές την νίκη ενώ στις υπόλοιπες 3 φορές το Α’ ημίχρονο έληξε στο 0-0!

Η ιστορία των παιχνιδιών ΑΕΛ-Απόλλων από το 2015-16 και μετέπειτα σε αγώνες του Β’ γύρου: