Διπλό με ανατροπή μέσα στην Λευκωσία ο Απόλλωνας – Όλα τα αποτελέσματα Νέων

Ήττες για Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ, εκτός έδρας νίκη για την ΑΕΛ στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α’ Κατηγορίας.

Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 2ο λεπτό (Ρόπινσον) όμως ο Απόλλωνας έφτασε στην ανατροπή. Ισοφάρισε στο 45ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Νέαρχος Ζήνωνος και στο 90ο λεπτό ο Μάριος Αυγουστή διαμόρφωσε το 2-1.

Η ΑΕΛ από τέρματα που πέτυχαν οι Νικολεττίδης (19′) και Κολιάς (77′) νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό, που προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με το Ζαννέτο Σάββα.

Προηγείται η Ομόνοια Λευκωσίας με 50 βαθμούς και ακολουθεί ο ΑΠΟΕΛ με 44 βαθμούς και στην τρίτη θέση βρίσκεται η ΑΕΛ με 41 βαθμούς.

Σημειώνεται ότι η ομάδα που θα τερματίσει στην πρώτη θέση της κατάταξης, θα λάβει μέρος στη διοργάνωση UEFA Youth League περιόδου 2022/2023.