Κούρης Ερήμης και Σπάρτακος Κιτίου στον τελικό Κυπέλλου Coca – Cola Μικρών Κατηγοριών

Νίκη για Κούρη, έχασε στα πέναλτι η ΑΠΕΠ

Κούρης Ερήμης και Σπάρτακος Κιτίου προκρίθηκαν σήμερα για πρώτη φορά στην ιστορία τους στον τελικό Κυπέλλου Coca – Cola Μικρών Κατηγοριών.

Ο Κούρης νίκησε εκτός έδρας 2-1 τον Κέδρο Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας και με το 1-1 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε με συνολικό σκορ 3-2.

Ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης στο 40ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον Κούρη και ο Κέδρος ισοφάρισε στο 53ο λεπτό με τον Ιάκωβο Ινιάδη. Το 2-1 διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό ο Παντελής Κυριάκου.

Στην Κυπερούντα ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – Σπάρτακος Κιτίου μετά το 1-1 στον πρώτο αγώνα σήμερα έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε και στην ημίωρη παράταση.

Στη διαδικασία των πέναλτι επικράτησε ο Σπάρτακος με 3-2 εξασφαλίζοντας έτσι θέση για τον 14ο τελικό της διοργάνωσης.