Η Παρί θα δυσκολευτεί στην μετά-Μπαπέ περίοδο, 2-2 με τη Ρεμς

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στην 24η αγωνιστική

Ο Λουίς Ενρίκε έχει ξεκαθαρίσει πως η Παρί Σεν Ζερμέν θα χρειαστεί χρόνο για να προσαρμοστεί στη νέα εποχή χωρίς τον Κιλιάν Μπαπέ και είδε σήμερα (10/3) την ομάδα του να μένει στο 2-2 στην έδρα της, κόντρα στη μαχητική Ρεμς, για την 25η αγωνιστική της Ligue 1.

Ο Ισπανός τεχνικός άφησε στον πάγκο τον Γάλλο σούπερ σταρ, που το καλοκαίρι θα φορέσει τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης, αναγκάστηκε όμως να τον ρίξει στο ματς στο 75′, αλλά και πάλι η πρωταθλήτρια Γαλλίας δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη.

Η Ρεμς προηγήθηκε με τον Μουνέτσι μόλις στο 7′, η Παρί έκανε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά (17′ αυτ. Αμπντελχαμίντ, 19′ Ράμος), αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ντιακιτέ στο 45ο λεπτό.