Έμεινε στην ισοπαλία… αφού έχασε δύο πέναλτι!!!

Οθέλλος και ΑΕΛ έμειναν στο ισόπαλο 1-1, με γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τους Μίντσεφ και Τζάλμα να αστοχούν από το σημείο του πέναλτι

Οθέλλος και ΑΕΛ συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή»  καθώς έμειναν στο 1-1.

Δύο χαμένα πέναλτι για την ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο, πρώτα με τον Μίντσιεφ στο 56ο λεπτό και μετά απο τον Τζιάλμα στο 94ο λεπτό. Τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με κεφαλιά του Μακρή με την ΑΕΛ να προηγείται και τον Οθέλλο να ισοφαρίζει.

Κίτρινες: Κατσιάτη / Τζάλμα

Οθέλλος: Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν(59′ Κόπας), Ναρντίνι, Μπραμπίγια, Σαγκαρές, Κατσιατής, Χατζηπασχάλης, Ανάγκ, Πιχ, Κορίνους.

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Μαλλούρη, Ολιβέιρα, Χριστοδούλου, Σούτο, Σλάβικ, Μαισουράντζε, Μιτσής, Ιωάννου.

ΑΕΛ: Ανέστης, Μπάστο, Παπαφώτης(74’Μόρσει), Μεντόζα(59’Γερολέμου), Σέρνιτς, Φιλίποβιτς, Τσούκα, Μίντσεφ(88΄Ανδρέου), Μακρής(59′ Μορέιρα), Τζάλμα, Κα (74′ Θεμιστοκλέους)

Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Φραντζής, Ανδρέου, Μορέιρα, Σιλβέστρος, Κολιάς, Νεοφύτου, Μορέιρα, Γερολέμου.