Σημαντική νίκη… που την αφήνει στο κόλπο της ανόδου

Η Freedom24 ENY Διγενής Ύψωνα επικράτησε με 1-0 της Ομόνοιας Αραδίππου

Μεγάλη νίκη για την Freedom24 ENY Διγενής Ύψωνα απόψε(1/3) με 1-0 κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου. Η ομάδα του Ύψωνα με σκόρερ τον Ρουσιά στο 63ο λεπτό πήρε μια πολύ σημαντική νίκη και μείωσε στους 5 βαθμούς από την 3η θέση που οδηγεί σε άνοδο. Το παιχνίδι αναλώθηκε σε χαμηλό ρυθμό και χωρίς τις πολλές ευκαιρίες με τον ΕΝΥ να πάιρνει τελικά τη νίκη και αφού πέρασαντα έξι λεπτά καθυστερήσεων που προστέθηκαν από τον διαιτητή.

FREEDOM24 ENY Διγενής: Κοντογιάννης,  Τζιάμα, Χριστοδούλου, Χερόν, Ρουσιάς, Χαραλάμπους(87΄Μουνίρ), Κρασάουσκς(88΄Κκώστης), Οφοράντου, Κυριάκου, Τιάγκο (77′ Οικονομίδης), Μπεν Γιαμάλ.

Στον πάγκο: Θεοδωράκης, Ντουρίν, Μουνίρ, Κβάτσουκ, Γεωργίου, Πάνκοφ, Οικονομίδης, Πουτζιουρή, Μαραγκός, Κκωστής, Τσουτσούκη, Πέτκοφ

Ομόνοια Αραδίππου: Λ.Σακκά, Κουρουπής (81′ Κουμπαρή), Ποντικός (72′ Φώτη), Αβραάμ, Αναστασίου, Τζιχοάτα, Σιήκκης (72′ Βασιλείου), Χαβέλκα, Ανθίμου (58′ Μεκκαουί), Θεοχάρους, Καλλής (81′ Καραγιώργη)

Στον πάγκο: Γ. Σακκά, Μεκκαουί, Κύπρου, Τσιάμης, Βασιλείου, Λοΐζου, Κουμπαρή, Γιαλλουρίδης, Καραγιώργη, Φώτη