Κ19: Πήρε το ντέρμπι η Καρμιώτισσα

Επικράτησε δύσκολα με 2-1 του Άρη

Στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Κ19 η ομάδα της Καρμιώτισσας επικράτησε με 2-1 του Άρη και πήρε βαθμολογική ανάσα.

Η Καρμιώτισσα μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4ο λεπτό με τον Αριστείδου για να ισοφαριστεί ένα 20λεπτο αργότερα από τον Άρη με γκολ του Χαραλάμπους. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Καρμιώτισσα έχασε πέναλτι με τον Σωφρονίου να αποκρούει. Στο δεύτερο μέρος αφού οι γηπεδούχοι έχασαν τρεεις μεγάλες κλασσικές ευκαιρίες ήρθε νέο πέναλτι με τον τερματοφύλακα του Άρη να αποκρούει και πάλι αλλά στην επαναφορά ο Μιχαήλ διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ παρά τιςόποιες προσπάθειες και από τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

Με τη νίκη της αυτή η Καρμιώτισσα έφτασε τους 19 βαθμούς, ενώ ο Άρης είναι στους 22 και στην 8η θέση.