Ήττα στις καθυστερήσεις…

Στις καθυστερήσεις η ΑΕΠΠ δέχθηκε το γκολ και έφυγε από το Μακάρειο με την ήττα που τη βάζει σε μπελάδες

Ήττα που τη βάζει σε μπελάδες όσον αφορά τον όμιλο του υποβιβασμού δέχθηκε απόψε(12/2) η ΑΕΠΠ για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος από τον Εθνικό Άσσιας με 2-1.

Αν και μπήκε πολύ καλά στον αγώνα και προηγήθηκε νωρίς με τον Jakubiak μόλις στο 2ο λεπτό, εντούτοις δέχθηκε την ανατροπή με γκολ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και γκολ στο τελευταίο λεπτό τν καθυστερήσεων. Η ήττα αυτή  φέρνει την ΑΕΠΠ στην τρίτελευταία θέση μαζί με την ΑΠΕΠ στους 15 βαθμούς. Άμεσα πρέπει να ξεκινήσει η ανάκαμψη αν δεν θέλει να μπλέξει αρχής γενομένης από τον αγώνα της επόμενης αγωνιστικής με την πρώτη του ομίλου Ομόνοια Ψευδά.