Τρίτη συνεχόμενη νίκη για Payabl. EKA ΑΕΛ

Επικράτησε του ΑΠΟΠ με 77-31

Με εντός έδρας νίκη, τελείωσε η αναμέτρηση της Payabl. EKA ΑΕΛ με αντίπαλο τον ΑΠΟΠ, στο παιχνίδι που έγινε στο «Ν. Σολομωνίδης» και έτσι, η περσινή πρωταθλήτρια, σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη της νίκη, παραμένοντας αήττητη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της 1ης φάσης του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ γυναικών, η ΑΕΛ κέρδισε με σκορ 77-31, ενώ για την ομάδα της Πάφου, η σημερινή της ήττα ήταν και η πρώτη φετινή.

Η νικήτρια, είχε επιβάλει από το ξεκίνημα το δικό της ρυθμό και στο τέλος της 1ης περιόδου, προηγήθηκε με 25-5. Όμοια η εικόνα και στη 2η περίοδο, με τη γαλαζοκίτρινη ομάδα να ανοίγει και άλλο τη διαφορά και έτσι, στο τέλος του ημιχρόνου προηγήθηκε με 48-14.

Σε ισορροπία, όσον αφορούσε τη διακύμανση του σκορ εξελίχθηκε η 3η περίοδος, με την ΑΕΛ να κρατάει μια μεγάλη διαφορά και έτσι στο 30`, προηγήθηκε με 61-22.

Ουσιαστικά ο νικητής είχε αναδειχθεί από πριν και έτσι, η 4η περίοδος, είχε τυπικό χαρακτήρα. Η ΑΕΛ σφράγισε τη νέα της νίκη, κερδίζοντας με σκορ 77-31.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-05, 48-14, 61-22, 77-31.

Payabl. EKA ΑΕΛ (Γιώργος Παλάλας): Παπαδούρη 11 (2), Στυλιανίδη 9 (3), Γεωργίου 8, Μαυρουδή 10 (2), Dickey 15 (3), Μάρισιτς 5 (1), Αντωνίου, Μιχαήλ 9, Σκάχτοβα, Φτερούδη 10 (2).

ΑΠΟΠ (Νταϊάνα Αγαπίου): Μ. Παναγιωτίδη 3, Θεότη 2, Ευσταθίου 12 (2), Χαραλάμπους, Θεμιστοκλέους 14, Λουκαϊδου, Παπαλλά, Τσέλεπου, Ε. Παναγιωτίδη, Αραμπίδου.