Εφτά γκολ, ανατροπές, κόκκινη και… αυτογκόλ

Ο Σάντος στο 90΄+6’… διόρθωσε για το αυτογκόλ του Βολνέι στο 73΄ με το οποίο η Εστορίλ είχε ισοφαρίσει σε 3-3 και η Αρούκα πήρε τη νίκη, με 4-3, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Primeira Liga. Η Εστορίλ άνοιξεε το σκορ με τον Χολσγκρόβε στο 10ο λεπτό, ο Mούχικα ισοφάρισε σε 1-1 για την Αρούκα στο 20ό λεπτό, ενώ ο Μαρκές έδωσε προβάδισμα 2-1 στους φιλοξενούμενους στο 49΄.  Από το 37ο λεπτό, η Αρούκα έπαιζε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Κουασί. Το 2-2 σημείωσε ο Γκονθάλεθ στο 57ο λεπτό για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μαρκές με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 71ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην Εστορίλ (2-3).

Σε αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική στην Primeira Liga σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Μπράγκα-Φαμαλικάο            1-2
Ζιλ Βισέντε-Πορτιμονένσε     5-0
Φαρένσε-Κάσα Πία             0-3
Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Βιζέλα   3-2
Ρίο Αβε-Ντεσπορτίβο Τσάβες   2-0
Εστρέλα Αμαδόρα-Γκιμαράες    0-1
Αρούκα-Εστορίλ               4-3