Έμαθε αντίπαλο ο Άρης

Η Μπάτε επιβλήθηκε στον επαναληπτικό της Παρτιζάνι και πέρασε στον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ

Την αντίπαλο του έμαθε οριστικά ο Άρης για τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Μπάτε Μπόρισοβ από τη Λευκορωσία θα είναι η αντίπαλος του που επιβλήθηκε με 2-0 εντός έδρας της Παρτιζάνι και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα πήρε την πρόκριση με συνολικό σκορ 3-1.

Για την ιστορία τα γκολ πέτυχαν ο Malkevich στο 71ο λεπτό και στις καθυστερήσεις ο Shestyuk.

Θυμίζουμε ότι ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 26 Ιουλίου στο “ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ STADIUM” και ο επεναληπτικός μια εβδομάδα αργότερα.