ΑΕΖ: Στα “σαλόνια” της πρώτης κατηγορίας για δεύτερη φορά

Με τη νίκη της με 4-1 κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου εξασφάλισε την πολυπόθητη άνοδο

Από την αρχή μπήκε δυνατά η ΑΕΖ στον αγώνα και έγινε το αφεντικό, μην αφήνοντας στην τύχη το οτιδήποτε αφού η άνοδος για δεύτερη φορά στην ιστορία της, η πρώτη ήταν τη σεζόν 2016-17, ήταν ο μεγάλος στόχος της χρονιάς. Αξιοσημείωτο γεγονός ότι η παρούσα διοίκηση που ανέλαβε μέσα σε τρεις χρονιές έβγαλε την ομάδα από την 3η κατηγορία στην 1η κατηγορία!

Μέχρι και λίγο μετά το μισάωρο ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0, με γκολ των Κωμοδίκη, Θεοδώρου και Βαρέλα και όλα είχαν πάρει τον δρόμο τους. Η Ομόνοια Αραδίππου μείωσε πριν το ημίχρονο σε 3-1 για να έρθει με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το 4-1 με την ομάδα της ΑΕΖ να σκέφτεται τη νέα σεζόν στα «σαλόνια»!

Τελικά μέχρι και το τέλος τίποτα δεν άλλαξε με την ΑΕΖ να παίρνει τη νίκη ανόδου με 4-1 και πλέον η ώρα για τους πανηγυρισμούς έφτασε!