Καρμιώτισσα: Εκτός έδρας ήττα

Την ήττα εκτός έδρας από τη Δόξα δέχθηκε η Καρμιώτισσα με 2-0

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο 20 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου η Καρμιώτισσα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 κόντρα στη Δόξα.

Στο 11ο λεπτό και μετά από υπόδειξη αλλά και βοήθεια του VAR ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Χούμποτσαν και η Δόξα με τον Σαντίκ να ευστοχεί έκανε το 1-0. Στο 15ο λεπτό ο Άσάντε για τη Δόξα εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων και έκανε το 2-0. Η Καρμιώτισσα πλέον έπρεπε να αντιδρασει αλλά μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου, το μόνο που κατάφερε ήταν να έχει δύο ευκαιρίες, η πρώτη με ένα σουτ του Γκραντινάρου, ενώ η πιο σημαντική ήταν η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελ Αλούχι που απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Δόξας.

Παρά την όποια πίεση προσπάθησε να εξασκήσει η Καρμιώτισσα στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κάτάφερε να μειώσει στο σκορ παρά μόνο να πάρει την κατοχή και να έχει κερδίσει κάποια κόρνερ. Η Δόξα διαχειριζόταν εύκολα το υπέρ της προβάδισμα, ενώ μέχρι και το 75΄ του αγώνα δεν είδαμε κάτι το αξιόλογο. Παρά τις προσπάθειες του οι ποδοσφαιριστές της Καρμιώτισσας δεν μπορούσαν να πιέσουν και να σκοράρουν για να μειώσουν στο σκορ και έτσι μετά και από τα έξι λεπτά καθυστερήσεων ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την Δόξα να επικρατεί της Καρμιώτισσας με 2-0, με γκολ που μπήκαν στο πρώτο 15λεπτο.

Κίτρινες: Σαντίκ / Γκραντινάρου, Μαλόνε, Ντούρις, Χούμποτσαν

Δόξα: Σισκόφσκι, Μπερνάντο, Κέρλα, Τρούγιτς, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Σαντίκ

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Χούμποτσαν, Γκραντινάρου(46΄Σελούτσκα), Τζανακάκης, Μπεν Σαλάμ(46΄Νεοφύτου), Καστανιάγα(72΄Κουλιμπαλί), Γκράβενμπερχ, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Ντούρις