ΑΕΛ: Μια στιγμή αδράνειας την έφερε πίσω στο σκορ

Βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0 από την Ομόνοια στο ημίχρονο με γκολ του Φελίπε

Αρκετά καλά πήγαιναν οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο, όμως όταν οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση για ένα δεκάλεπτο, δέχθηκε το γκολ από τον Φελίπε.

Παρά τις δυσκολίες του αγώνα ελέω της βροχής, που δυσκόλευε τις δύο ομάδες, εντούτοις η ΑΕΛ προσπαθούσε να απειλήσει κυρίως από δεξιά με τον Σάντος, όμως παρά τις όποιες προσπάθειες δεν κατάφερε κάτι με αποτέλεσμα το ημίχρονο μετά τα δύο λεπτά καθυστερήσεων να ολοκληρωθεί με την Ομόνοια να προηγείται με 1-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο θα πρέπει να αντιδράσει η ΑΕΛ αν θέλει να πάρει βαθμολογικό κέρδος από τον αγώνα.