Παγκύπριο Κ16: Νίκη και κορυφή για Απόλλωνα

Επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής με 1-0 εντός έδρας

Στο σημερινό(8/1) ντέρμπι της 11ης και τελευταίας αγωνιστικής του 1ου γύρου του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Κ16 ο Απόλλωνας επικράτησε του ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς με 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Πριν τον αγώνα η ομάδα του Απόλλωνα ήταν τρεις βαθμούς πίσω και με τη νίκη της έπιασε τον σημερινό της αντίπαλο στους 30 βαθμούς. Ο αγώνας ήταν αρκετά καλός με την ομάδα των φιλοξενούμενων να έχει την υπεροχή κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι νεαροί του Απόλλωνα κόντρα στη ροή του αγώνα σκόραραν στα τελευταία λεπτά και πήραν την πολύ σημαντική νίκη που τους βρήκε στην κορυφή της βαθμολογίας με το τέλος του 1ου γύρου του πρωταθλήματος. “Χρυσός” σκόρερ ο Ιωσηφάκης για τους “γαλάζιους”.

Δείτε αποκλειστικό φωτορεπορτάζ του Lemesosinsports.com από τον σημερινό(8/1) αγώνα: