Ένα 10λεπτο η Καρμιώτισσα, το υπόλοιπο για Άρη

Το ημίχρονο στο Τσίρειο ολοκληρώθηκε με τον Άρη να υπερέχει στις ευκαιρίες και τις δύο ομάδες να έχουν από ένα δοκάρι

Καλύτερα μπήκε η Καρμιώτισσα στον αγώνα έχοντας διπλή μεγάλη ευκαιρία με τους Ντουμπία και Ελ Αλουχί στη συνέχεια, ενώ στη συνέχεια και αρχής γενομένης από το δεκάλεπτο ο Άρης ανέβασε απόδοση και παίζοντας γρήγορα πίεσε και είχε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρει με Μαγιαμπέλα, Μπένγκστον και Τζόκε, όμως τα σουτ τους εξουδετερώθηκαν το ένα από το δοκάρι και τα άλλα δύο από τον Κνόπλοχ.

Καλό παιχνίδι στο ημίχρονο και γρήγορο κυρίως στο πρώτο μισάωρο του, με τον Άρη να υπερέχει στα σημεία και την Καρμιώτισσα να κρατά και να προσπαθεί να απειλήσει κυρίως από τα πλάγια με τους Κουλιμπαλί και Ντουμπία. Ο Άρης όταν έβγαινε μπροστά ήταν πολύ γρήγορος και με τον συνήθη ρυθμό του, γινόταν πολύ επικίνδυνος! Τελικά το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στη ισόπαλο και άγονο 0-0!