Ο Μπελότι «έσωσε την παρτίδα» για τη Ρόμα στο 92΄

Νέα απώλεια για την Ρόμα, μέσα μάλιστα στο «Ολίμπικο», καθώς έμεινε στο 1-1 με την Τορίνο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο ήταν ξανά μέτρια με τον Πορτογάλο τεχνικό να βλέπει στο 88ο λεπτό την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή για έντονη διαμαρτυρία. Η Τορίνο προηγήθηκε με το γκολ του Λινέτι στο 55ο λεπτό και η Ρόμα ισοφάρισε στο 92′ με πέναλτι του Μπελότι.

Νωρίτερα τα αμυντικά λάθη της Αταλάντα χάρισαν στην Ιντερ τη σπουδαία νίκη με 3-2 μέσα στο Μπέργκαμο. Οι γηπεδούχοι έστειλαν δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα τους, με τα αυτογκόλ των Μέλε (56′) και Παλομίνο (61′), δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του Μιλάνου να φθάσει στη σπουδαία νίκη.