Άνετο 3-0 η Φούλαμ με την Άστον Βίλα

Η Φούλαμ επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές (2 ήττες, μία ισοπαλία), με τον Μίτροβιτς να σκοράρει ξανά (8 γκολ σε 10 συμμετοχές στο πρωτάθλημα) και να «σφραγίζει» επί της ουσίας το τέταρτο «τρίποντο» των Λονδρέζων στην Premier League, με το τελικό 3-0 επί της Άστον Βίλα.

Οι «χωριάτες», που από το 63ο λεπτό έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ντούγκλας Λουίζ με απευθείας κόκκινη κάρτα, έμειναν για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη (2 συνεχείς ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες) και παρέμειναν στα χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ριντ στο 36΄, για να «καθαρίσει» ουσιαστικά το παιχνίδι στο 68ο λεπτό ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς με πέναλτι που κέρδισε η Φούλαμ μετά το χέρι που έκανε ο Μάτι Κας.

Επτά λεπτά πριν το 90΄ ο Μινγκς με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.