Με «οδηγό» τον Ιμόμπιλε η Λάτσιο, 2-0 τη Βερόνα

Γι΄ άλλη μια φορά ο κορυφαίος σκόρερ της Λάτσιο, Τσίρο Ιμόμπιλε, «έβγαλε τα κάστανα από την φωτιά» για την ομάδα του και με δικό του γκολ στο 65΄ άνοιξε ο δρόμος για τη δύσκολη νίκη επί της Βερόνα με 2-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Serie A.

Οκτώ ημέρες μετά την εντός έδρας ήττα από τη Νάπολι (1-2) και 12 μετά το ισόπαλο 1-1  στη Γένοβα με τη Σαμπντόρια, το συγκρότημα του Μαουρίτσιο Σάρι επέστρεψε στα «τρίποντα» και πέρασε προσωρινά στην 6η θέση, τρεις βαθμούς πίσω από τις Αταλάντα, Νάπολι και Μίλαν, που μοιράζονται την κορυφή.

Το τελικό σκορ «έγραψε» στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λουίς Αλμπέρτο, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 55΄ αντί του Μπάσιτς.