Φιλική νίκη με 3-0 της Εθνικής Παίδων Κ-17 επί της Μάλτας

Φιλική νίκη με 3-0 στο πρώτο εκτός έδρας φιλικό της Εθνικής μας ομάδας Παίδων Κ-17 με αντίπαλο τη Μάλτα.

Ο αγώνας εντάσσεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής μας ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ-17 και ο προπονητής της Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Στο 20ο λεπτό ο Ανδρέας Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ και στο 43ο λεπτό με απευθείας κτύπημα φάουλ ο Παναγιώτης Ανδρέου πέτυχε το 2-0.

Στο 59ο λεπτό μετά από ανατροπή του Καττιρτζή κερδίσαμε πέναλτι που αξιοποίησε ο Δημητριανός Τζούλιου, 3-0 για την Εθνική μας.

Κύπρος: Πισιήας, Πασχάλη (66′ Ευθυμίου), Μικελλίδης, Σωκράτους (66′ Γιαννακού), Πιριντζιής, Χατζηγεωργίου (66′ Περικλέους), Ανδρέου (66′ Σιημητρά), Καττιρτζής (60′ Λουκαϊδης), Πουρσαϊτίδης (60′ Νικολάου), Τζούλιου (60′ Τουμάζος), Κωνσταντίνου (60′ Ισαάκ)

Η αποστολή της Εθνικής μας βρίσκεται στη Μάλτα από το Σάββατο και το δεύτερο φιλικό θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη.