Ήττα στην πρόβα τζενεράλε: Απόλλων – Τορίνο 0-1 (video)

Στις 19:00 ξεκίνησε το τελευταίο φιλικό, πρόβα τζενεράλε, των Πρωταθλητών επί αυστριακού εδάφους με αντίπαλο την Ιταλική Τορίνο.

Παρακολουθείστε ζωντανά το φιλικό:

Πατήστε ΕΔΩ

Εικόνα αγώνα:

Με 3-5-2 ο Απόλλωνας. Ο Γιοβάνοβιτς στο τέρμα, δεξιά ο Καμπράλ, αριστερά ο Χαμάς. Τριάδα στην άμυνα οι Χάμπος, Ρομπέρζ και Βουκάσιν. Στο κέντρο Κολ και Σπόλιαριτς, μπροστά τους ο Ογκέντα και στην επίθεση Ντιγκινί-Πίττας.

Πρώτο 15λεπτο: Καλύτερη η ιταλική ομάδα. Έχει τη κατοχή της μπάλας. Αβίαστα λάθη από τους παίκτες του Απόλλωνα.

30 λεπτά αγώνα: Ισορρόπησε το παιχνίδι ο Απόλλωνας. Κυκλοφορεί την μπάλα και έφτιαξε ευκαιρίες.

Τέλος ημιχρόνου 0-0: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα ο Απόλλωνας.

25 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στον αγώνα

68΄ Γιάνγκα – Φιλιώτης μέσα στις θέσεις Καμπράλ – Ντιγκινί

74′ Ανεπίσημο ντεμπούτο για Ido Shachar. Πέρασε αλλαγή στη θέση του Ντανίλο Σπόλιαριτς

Πεϊμπέρνς (Ανεπίσημο ντεμπούτο για το Γάλλο αμυντικό) και Ψύχας μέσα, εκτός οι Χάμπος και Χαμάς.

84΄ Γκολ για την Τορίνο με σκόρερ τον Sanabria. Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά βρήκε στόχο από την “καρδιά” της περιοχής

Η 11άδα του Απόλλωνα: Γιοβάνοβιτς, Πίττας, Ογκέντα, Καμπράλ, Β. Γιοβάνοβιτς, Σπόλιαριτς, Ρομπέρζ, Χαμάς, Χάμπος, Ντιγκινί, Κολ

Αναπληρωματικοί: Δημητρίου, Πεϊσότο, Αρτυματάς, Νταμπό, Ίντζια, Πεϊμπέρνς, Ψύχας, Φιλιώτης, Γιάνγκα, Σαχάρ, Ποντικός

Για το Τορίνο: Milinkovic Savic, Antolini, N΄ Guessan, Verdi, Adopo, Edera, Horvath, Zaza, Segre, Izzo, Bayere

Αναπληρωματικοί: Εtrit, Zima, Sanabria, Lukic, Rodriguez, Singo, Seck, Djidji, Ricci, Akhala, Aina, Ruszel, Linetty, Wade Gemello