Φιλική ήττα: Άρης – Φέχερβαρ 1-2

Φιλική ήττα για Άρη από την Ουγγρική Φερχεβαρ με 2-1 στη Σλοβενία όπου προετοιμάζεται. Προηγήθηκαν οι Ούγγροι για να ισοφαρίσει ο Άρης. Στο τέλος του ημιχρόνου η Φερχεβαρ έκανε τα γκολ της δύο και παρά την αντίδραση του ο Άρης στην επανάληψη δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Παρακολουθείστε ζωντανά το φιλικό του Άρη κόντρα στην Ουγγρική Fehervar fc που ξεκίνησε στις 18:30.

Δείτε εδώ το φιλικό

Η 11άδα του Άρη στο φιλικό

Έναρξη αγώνα

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Πρώτο δεκάλεπτο στον αγώνα με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να χάνει δύο ευκαιρίες με Σπόλιαριτς και Γκομίς.

Παρά την πίεση του ο Άρης δέχεται το γκολ και είναι πίσω στο σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 16΄.

Αντέδρασε ο Άρης και στο 25΄ιοφάρισε με τον Σπόλιαριτς.

Στο 35ο λεπτό με τον αγώνα να είναι στο 1-1.

Ξανά μπροστά η Ουγγρική ομάδα στο 40΄που προηγείται με 2-1 και λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Με νέα πρόσωπα ο Άρης στην επανάληψη: Σωφρονίου, Πηλέας, Γιαπλόσκι, Ντεντέ, Μπρόνσον, Πάνκοφ, Γιαντάλ, Σλόγκαρ,Ιωσηφίδης, Μανού.  Παραμένει ο Μουσουντά στον αγώνα από το πρώτο μέρος.

Στο 50΄μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να ισοφαρίσει με τον Ιωσηφίδη που αστοχεί από πολύ καλό σημείο.

Παρά την πίεση που ασκεί  Άρης δεν έρχεται η ισοφάριση αντιθέτως οι Ούγγροι είχαν μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Σωφρονίου να αποκρούει. Τα λεπτά κυλούν και το 2-1 υπέρ της Φερχεβαρ παραμένει.