Ήττα για τον Άρη που πάλεψε – Ανεβαίνει ο ΑΠΟΕΛ

Άρης 1-2 ΑΠΟΕΛ

Σχόλιο ημιχρόνου: Ελαφριά υπεροχή για τον ΑΠΟΕΛ που προειδοποίησε από την αρχή την ομάδα του Άρη, που κατάφερε να ισορροπήσει όμως δεν συνέχισε στο ίδιο ρυθμό. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με τον Μαγκλίτσα να προηγηθούν σε ένα σημαντικό λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Κροάτης είχε χάσει ακόμα τρεις ευκαιρίες.

Η κακή αγωνιστική κατάσταση του Μπαμπίκα που προερχόταν από τραυματισμό έκανε τη διαφορά, ενώ ο ποδοσφαιριστής έγινε αλλαγή στο 38΄αφού δεν πατούσε καλά στον αγωνιστικό χώρο. Ο Άρης οφείλει να αντιδράσει στην επανάληψη αν θέλει να πάρει κάτι από τον αγώνα.

Σχόλιο αγώνα: Δεν τα κατάφερε ο Άρης να πάρει κάτι από τον σημερινό(17/4) αγώνα κόντρα στον ΑΠΟΕΛ με αποτέλεσμα να χάσει με 2-1 με γκολ που δέχθηκε από τον Μαγκλίτσα στο πρώτο ημίχρονο και στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Εφραίμ εκεί που προσπαθούσε να πιέσει για την ισοφάριση. Το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Άρης και μείωσε σε 2-1 με τον Σλόγκαρ δεν ήταν αρκετό για να πάρει κάτι.

Με την ήττα του αυτή ο Άρης παραμένει στους 45 βαθμούς, ενώ το ΑΠΟΕΛ ανεβαίνει στους 50 βαθμούς ένα πίσω από την κορυφή.

Παρακολουθείστε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας τον κρίσιμο αγώνα του Άρη με τον ΑΠΟΕΛ σήμερα(17/4) στο Τσίρειο που ξεκινά στις 19:00.

18:55: Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

1΄: ‘Έναρξη αγώνα με τους ποδοσφαιριστές του Άρη στη σέντρα.

5΄-7΄: Πρώτες δύο ευκαιρίες για ΑΠΟΕΛ με Μάγκλιτσα να αστοχεί.

10΄: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Μάγκλιτσα να αστοχεί από κοντά.

17΄: Πρώτη ευκαιρία για Άρη με το σουτ του Μόργκαν να φεύγει έξω.

Μπήκε καλύτερα ο ΑΠΟΕΛ στον αγώνα αλλά ο Άρης μετά το πρώτο 15λεπτο ισορρόπησε και έφτιαξε κι αυτός τις ευκαιρίες του.

30΄: Μισή ώρα παιχνιδιού το ισόπαλο 0-0 παραμένει με τις δύο ομάδες να προσπαθούν με τον ΑΠΟΕΛ να είναι ελαφρώς καλύτερο.

35΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Γιαγκό να μην βρίσκει τη μπάλα σε τετ α τετ, μετά από ωραία πάσα του Σπόλιαριτς.

36΄: ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ. Μετά από κόρνερ έγινε μια πρώτη κεφαλιά από τον Σόουζα με τελικό αποδέκτη τον Μαγκλίτσα που την έστειλε στα δίκτυα του Βάνα.

Αλλαγή για τον Άρη με τον Τζαβέ να παίρνει τη θέση του Μπαμπίκα.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

47΄: Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Θεοδώρου να πλασάρει αλλά ο Βάνα να σώζει εντυπωσιακά.

57΄: Αλλαγές για τον Άρη με τους Μανού και Σλόγκαρ να παίρνουν τις θέσεις των Ντελμίρο και Γιαμπλόνσκι.

60΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Τζαβέ να χάνει το πλασέ από κοντά μετά από σέντρα του Καζού.

Αλλαγή για τον Άρη με τον Σικόρσκι στη θέση του Σπόλιαριτς και τον Μπόγκναρ στη θέση του Γιαγκό.

73΄: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπογκνάρ που μπήκε στον αγώνα, όμως ο Μιχαήλ έσωσε τον ΑΠΟΕΛ με εντυπωσιακή απόκρουση.

Ανέβασε απόδοση ο Άρης και προσπαθεί για την ισοφάριση.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος προσπαθεί ο Άρης, κρατά ο ΑΠΟΕΛ.

87΄: ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ που πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα.

90΄: Νεύρα στον αγωνιστικό χώρο και αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Κίτρινη στον Μόργκαν και στον Σατσιά.

92΄: ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Σλόγκαρ, ενώ απομένουν 3 λεπτά των καθυστερήσεων.

Κόκκινη στον Καζού σε φάουλ έξω από την περιοχή στο Ντε Βισέντι μετά από παρέμβαση του VAR.

Λήξη αγώνα με νικητή τον ΑΠΟΕΛ με 2-1!!!

Κίτρινες: Μόργκαν / Μαγκλίτσα, Εφραίμ, Σατσιάς

Κόκκινη: Καζού

Οι 11άδες των δύο ομάδων:

Άρης: Βανά, Ρονκάλια, Σίλντενφελντ, Μπρόρσον, Ντελμίρο(57΄Σλόγκαρ), Καζού, Γιαγκό(71΄Μπόγκναρ), Μπράουν, Γιαμπλόνσκι(57΄Μανού), Σπόλιαριτς(71΄Σικόρσκι), Μπαμπίκα(38΄Τζαβέ).

Αναπληρωματικοί: Παπαστυλιανού, Σωφρονίου, Μανού, Σικόρσκι, Φράγκος, Σλόγκαρ, Μπόγκναρ, Τζαβέ, Σιμιόν.

ΑΠΟΕΛ: Μιχαήλ, Πέδρο(67΄Τσεμπάκε), Καρώ, Βινίσιους, Ζαμπάλα, Σαρφό(77΄Εφραίμ), Σόουζα, Ντανίλο(68΄Σατσιάς), Οκριασβίλι(82΄Ντιαβαρά), Θεοδώρου(82΄Ντε Βισέντι), Μάγκλιτσα.

Αναπληρωματικοί: Σκουφέτ, Εφραίμ, Ντε Βινσέντι, Σατσιάς, Έσελινκ, Γαβριήλ, Τσεμπάκε, Ντιαβαρά, Πολυκάρπου, Σάβιτς, Γουίλερ, Γεωργίου.