ΑΕΛ: Το προσπάθησε αλλά δεν ήρθε το γκολ της πρόκρισης!!!

LIVE: Ομόνοια 0-0 ΑΕΛ(ΤΕΛΙΚΟ)

Έκανε την προσπάθεια της η ΑΕΛ που ξεκίνησε μετά το 70ο λεπτό, βρήκε μεγάλες ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να σκοράρει για να πάρει την πρόκριση. Στον πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ δεν ήταν καλή, ενώ στην επανάληψη όταν ξεκίνησε να πιέζει, οι ποδοσφαιριστές της ήταν άστοχοι και δεν κατάφεραν να σκοράρουν με αποτέλεσμα ο αγώνας να ολοκληρωθεί στο ισόπαλο 0-0 και με συνδυασμό του 1-1 στο Τσίρειο η Ομόνοια να παίρνει την πρόκριση στην ημιτελική φάση!

Παρακολουθείστε σε ζωντανή περιγραφή από την ιστοσελίδα μας την κρίσιμη αναμέτρηση της Ομόνοιας κόντρα στην ΑΕΛ για τον επαναληπτικό αγώνα Κυπέλλου της προημιτελικής φάσης.

Ο πρώτος αγώνας στο Τσίρειο ολοκληρώθηκε στο 1-1.

18:45: Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το καθιερωμένο ζέσταμα τους και αποχώρησαν στα αποδυτήρια.

18:58: Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

1΄: Έναρξη αγώνα – Ο Ιταλός διαιτητής σφυρίζει για πρώτη φορά.

(Οι φίλοι της ΑΕΛ δημιουργούν όμορφη ατμόσφαιρα στο γήπεδο)

8΄: Πρώτη τελική για ΑΕΛ με το σουτ του Μιλιτσεάνου να αποκρούει ο Φαμπιάνο.

14΄: “Απάντηση” από την Ομόνοια με Μάτβζ, να πιάνει την κεφαλιά η μπάλα να κοντράρει στον Τεισέιρα και να κερδίζει η Ομόνοια το πρώτο κόρνερ, που έφερε επίσης ένα σουτ του Γιούστε που πέρασε έξω.

17 “: Πρόβλημα με Σάντος για ΑΕΛ που μένει κάτω στο έδαφος, αναμένεται τι αποφασιστεί και αν μπορεί να συνεχίσει.

. Συνεχίζει ο Σάντος και αναμένει το τεχνικό επιτελείο της ΑΕΛ.

23¨: Ευκαιρία με την Ομόνοια με τον Παπουλή να σουτάρει πάνω από την εστία του Μέγιερι.

Πρώτο 25λεπτο στον αγώνα, ισορροπημένο το παιχνίδι με την Ομόνοια να είναι λίγο πιο επιθετική.

32΄: Νέα ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Παπουλή να σουτάρει και να κοντράρει η μπάλα στον Τεισέιρα.

Κίτρινη ο Έουλερ.

39΄: Σουτ του Μάταβζ απέκρουσε ο Μέγιερι. Ανέβασε απόδοση η Ομόνοια και είναι πιο επιθετική στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου.

40΄: Νέα ευκαιρία με κεφαλιά του Λοίζου αυτή τη φορά που πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Κίτρινη στον Μεντόγιεβιτς

43΄: Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Λέζιακς στο οριζόντιο δοκάρι.

44΄: Νέο σουτ του Λέζιακς εκπληκτική απόκρουση του Μέγιερι σε κόρνερ.

Ένα λεπτό των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο

45΄: Η μια ευκαιρία διαδέχεται την άλλη για την Ομόνοια με τον Μάταβζ να χάνει την έκτη ευκαιρία, με το πλασέ του να περνά μόλις άουτ.