Φιλική ήττα για Άρη

ΑΡΗΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ 3-4

Φιλική ήττα για τον Άρη σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Ακρίτα Χλώρακας, που διεξήχθη σήμερα(27/3) στις 17:00 στο Τσίρειο στάδιο. Ο Ακρίτας επιβλήθηκε με 4-3.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Ακρίτα να προηγείται με 0-1, ενώ στην επανάληψη μπήκαν άλλα πέντε γκολ. Ο Άρη ισοφάρισε με κεφαλιά του Μανού, ο Ακρίτας έκανε το 1-2 για να ισοφαρίσει ο Άρης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωσηφίδη σε 2-2. Ο Φράγκος έκανε το 3-2, για να ισοφαρίσει με τη σειρά του ο Ακρίτας με πέναλτι σε 3-3. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νίκη των φιλοξενούμενων καθώς στα τελευταία λεπτά σκόραραν και πήραν τη νίκη με 4-3.

Άρης: Παπαστυλιανού, Μανού, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Καζού, Ντελμίρο, Κβασούκ, Μπρόρσον, Ρονκάλια, Τζαβέ, Ιωσηφίδης

Αναπληρωματικοί: Σωφρονίου, Ματθαίου, Κορομά, Μπογκνάρ, Ελευθερίου, Φράγκου, Σλόγκαρ, Σιμιόν