Αποτελέσματα και βαθμολογικά δεδομένα στα Πρωταθλήματα Παίδων Ανώτατης Κατηγορίας Κ-14, Κ-15, Κ-16 και Κ-17

Με τις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατο (12/3) το πρόγραμμα στο Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-14, Κ-15, Κ-16 και Κ-17.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και τα δεδομένα στα πρωταθλήματα:

Πρωτάθλημα Κ-14

Η πρωτοπόρος Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε εκτός έδρας την Καρμιώτισσα με 1-0 και οδηγεί την κούρσα με 29 βαθμούς.

Ακολουθεί με 27 βαθμούς η ΑΕΚ Λάρνακας, που επικράτησε με 5-0 της Ανόρθωσης και την υποχρέωσε στην πρώτης της ήττα.

Πρωτάθλημα Κ-15

Η Ομόνοια Λευκωσίας πανηγύρισε την 12η σερί νίκη της και οδηγεί αλάνθαστη την κούρσα του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-15.

Από τέρματα που πέτυχαν οι Ελισσαίος Στυλιανού (29′) και Χαράλαμπος Μιχαήλ (66′) νίκησε εκτός έδρας με 2-0 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και έφτασε στους 36 βαθμούς.

Ο Απόλλωνας που ακολουθεί έμεινε στους 27 βαθμούς μετά την ήττα του στην Πάφο με 2-0. Η τοπική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με πέναλτι του Παπαδόπουλου και στο 58ο λεπτό ο Χατζημιτσής διαμόρφωσε το 2-0.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής σημειώθηκαν επίσης τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Αγία Νάπα – ΑΕΛ 0-0
ΑΕΚ – Ανόρθωση 1-1
ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα 3-1

Πρωτάθλημα Κ-16

Η πρωτοπόρος ομάδα του ΑΠΟΕΛ έφερε ισοπαλία 0-0 με τη Νέα Σαλαμίνα και ο Απόλλωνας μετά το νικηφόρο 4-1 επί της Πάφου έφτασε στους 29 βαθμούς, όσους και ο ΑΠΟΕΛ.

Ομόνοια Λευκωσίας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-1
Νέα Σαλαμίνα – ΑΠΟΕΛ 0-0
Ανόρθωση – ΑΕΚ 0-2
ΑΕΛ – Αγία Νάπα 1-1
Απόλλων – Πάφος FC 4-1

Σταθερό το σκηνικό της κορυφής μετά τις επιτυχίες των πρωτοπόρων  ΑΠΟΕΛ (30 βαθμοί) και Ομόνοιας Λευκωσίας (27 βαθμοί).

Ομόνοια Λευκωσίας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 3-0
Νέα Σαλαμίνα – ΑΠΟΕΛ 0-2
Ανόρθωση – ΑΕΚ 0-0