Με νίκες προχώρησαν ΕΝΥ και ΑΕΖ

Αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β' Κατηγορίας

Στο σημερινό ντέρμπι του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β’ Κατηγορίας η Αγία Νάπα νίκησε στην έδρα της με 3-0 τον Ακρίτα Χλώρακας και σε συνδιασμό με την ισοπαλία της Δόξας Κατωκοπιάς με την Αλκή, ξέφυγε περισσότερο.

Ο Αλέξανδρος Χρυσοστόμου πέτυχε δύο τέρματα (51′, 71′) και στο 87ο λεπτό ο Βασίλης Κουτούνας διαμόρφωσε το 3-0.

Η Δόξα στην έξοδο της με την Αλκή προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Αριστείδου και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 77ο λεπτό με τον Σωκράτη Αγγελή.

Η Αγία Νάπα προηγείται με 43 βαθμούς και ακολουθούν: Δόξα Κατωκοπιάς 34, Ακρίτας Χλώρακας 30, ΘΟΪ Λακατάμιας 27, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 27 βαθμοί.