Πήρε το ντέρμπι ο ΕΝΥ

ΕΝΥ - ΚΟΥΡΗΣ 3 - 0

Δυνατό με πολλά μαρκαρίσματα κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τη γηπεδούχο ομάδα να προσπαθεί να πετύχει γκολ, ενώ από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι είχαν τις δικές τους φάσεις να πετύχουν γκολ. Το ημίχρονο έληξε στη “λευκή” ισοπαλία 0-0.

Mε παρέλευση δέκα λεπτών στην επανάληψη ο ΕΝΥ προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του Ανδρέα Πιτταρά στο 57ο λεπτό. Ο Ανδρέας Ιωάννου με πλασέ έκανε το 2-0 στο 63ο λεπτό. Το παιχνίδι είχε πάρει το δρόμο, ενώ στο ο ΕΝΥ και πάλι με τον Πιτταρά σε εκτέλεση πέναλτι και πάλι έκανε το τελικό 3-0, στο 77′ της αναμέτρησης.

Τα λεπτά που απέμεναν ήταν πλέον διαδικαστικά με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να προσπαθούν, χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι τέλους με τον ΕΝΥ να παίρνει τη νίκη με 3-0.