Νίκη για ΕΝΥ, ισοπαλία η ΑΕΖ

Αποτελέσματα στο πρωτάθλημα Νέων Β΄κατηγορίας για την 6η αγωνιστική

Η Αγία Νάπα νίκησε στην έδρα της με 2-0 τον ΑΣΙΛ και με δεκαέξι βαθμούς συνεχίζει να οδηγεί αήττητη την κούρσα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β’ Κατηγορίας. Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Χρίστος Δημοσθένους και το 2-0 διαμορφώθηκε από τον Αλέξανδρο Χρυσοστόμου στο 80ο λεπτό.

Από πλευρά των Λεμεσιανών ομάδων είχαμε μια νίκη για τον ΕΝΥ και μια ισοπαλία για την ΑΕΖ. Η ομάδα του ΕΝΥ επικράτησε με 3-2 του Διγενή Μόρφου με γκολ που σημείωσαν οι Βιτόροβικ(35΄) και Ηροδότου(41΄), ενώ είχε προηγηθεί και αυτογκόλ στο 27΄. Ο ΕΝΥ βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς.

Η ομάδα της ΑΕΖ εξήλθε ισόπαλη εκτός έδρας κόντρα στην Αναγέννηση Δερύνειας 2-2. Τα γκολ της ομάδας της ΑΕΖ σημείωσαν οι Μάριος Μιχαήλ(49΄) και Χαράλαμπος Μιχαήλ(88΄). Η ΑΕΖ βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς.