Άνοιξε λογαριασμό ο Παντελή… σκόραρε δις

Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΛ πέτυχε τα πρώτα του γκολ με την "ερυθρόλευκη". Ο Παντελή αγωνίζεται ως δανεικός την φετινή χρόνια στην Νέα Σαλαμίνα. Σήμερα (30/10) κόντρα στην Αγία Νάπα άνοιξε λογαριασμό, πετυχαίνοντας δύο γκολ

Άτυχος κόντρα στον Ακρίτα Χλώρακας, την προηγούμενη αγωνιστική, πρόσωπο του αγώνα σήμερα κόντρα στην Αγία Νάπα…

Πρωταγωνιστής στην σημερινή (30/10) μεγάλη νίκη (4-1) της Νέας Σαλαμίνας επί της Αγίας Νάπας για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, ήταν ο Στυλιανός Παντελή.

Ο 22χρονος μεσοεπιθετικός στα 70 λεπτά που αγωνίστηκε, ως δεξί εξτρέμ, βοήθησε τα μέγιστα την ομάδα της Αμμοχώστου για να φτάσει σε μία σημαντική νίκη. Στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης βγήκε τετ α τετ, μετά από πάσα του Φελίπε και πέτυχε το 1ο του γκολ, γράφοντας το 2-1. Ενώ στο 40ο λεπτό, μετά από παράλληλη σέντρα του Ντανίλο από αριστερά, εξ’ επαφής βρήκε δίκτυα για το 3-1.

Για τον Στυλιανό, η σημερινή είναι η 4η του συμμετοχή με την φανέλα της Νέας Σαλαμίνας.