Επιτέλους ήρθε…(pics)

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε ο Κούρης στο πρωτάθλημα κόντρα στο ΘΟΙ εκτός έδρας με 2-1

Έμελλε να έρθει η 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας για να πανηγυρίσει τη νίκη η ομάδα του Κούρη Ερήμης.

Η ομάδα της Ερήμης που μέχρι χθες(23/10) μετρούσε τρεις ήττες και μια ισοπαλία, πήρε ένα πολύ σημαντικό διπλό στη Λακατάμια κόντρα στο ΘΟΙ που την ανέβασε στη βαθμολογία αλλά και ψυχολογικά. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 15ο λεπτό, η ομάδα του Κούρη αντέδρασε και ισοφάρισε στο τέλος του ημιχρόνου με τον Κόνορ.

Στην επανάληψη με το παιχνίδι να παίζεται και από τις δύο ομάδες ευτύχησε να πετύχει το νικητήριο γκολ με τον Σαββίδη στο 87΄και να πάρει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, κάνοντας τους βαθμούς της 4. Η νίκη στο τέλος του αγώνα πανηγυρίστηκε δεόντως, αφού όλοι στην ομάδα ευελπιστούν ότι θα είναι το εφαλτήριο για νέες επιτυχίες στη συνέχεια.