Ασίστ ο Ζράντι, νίκη ο Λίβανος

ΣΥΡΙΑ - ΛΙΒΑΝΟΣ 2-3

Ο Μπαζέλ Ζράντι ξεκίνησε ως βασικός για την Εθνική ομάδα του Λιβάνου, για τον αγώνα των προκριματικών στην Ασία κόντρα στη Συρία.

Ο μεσοεπιθετικός του Απόλλωνα, ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και ήταν αυτός που έδωσε την ασίστ στον συμπαίκτη του Soony Saad για το τρίτο γκολ του Λιβάνου στο 53΄. Τα άλλα δύο γκολ για τον Λίβανο στη νίκη με 3-2, πέτυχε ο Mohamad Kdouh στο πρώτο και τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Αξίζει να αναφέρουμε ότι παίχτηκαν οκτώ λεπτά καθυστερήσεων και στο 7ο λεπτό ο Ζράντι έγινε αλλαγή.

Με τη νίκη του αυτή ο Λίβανος ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς, πίσω από τη Νότια Κορέα και το Ιράν.