Η Ομόνοια Λευκωσίας κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς στο Futsal

ΟΜΟΝΟΙΑ - ΑΠΟΕΛ 2-1

Η Ομόνοια Λευκωσίας κατέκτησε απόψε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς στο Futsal.

Στον αγώνα που έγινε στην αίθουσα Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία, για το Super Cup, νίκησε με 2-1 τον ΑΠΟΕΛ.

Το σκορ άνοιξε για την Ομόνοια στο 5ο λεπτό ο Χρίστος Στυλιανού και στο 28ο λεπτό ο Φρέϊτας πέτυχε το 2-0. Ο ΑΠΟΕΛ μείωσε στο 38ο λεπτό με πέναλτι του Σκαρπάρη.

Μετά τη λήξη του αγώνα έγινε η απονομή στους νικητές από τον Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ Ανθούλη Μυλωνά.

Με τη στήριξη της Ομοσπονδίας ο αγώνας μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision.

ΑΠΟΕΛ: Ψηλογένης, Ομήρου, Μόσνα, Σκαρπάρης, Μπουένο (Κόνιαλης, Κουλλούπα, Δημητρίου, Ιακώβου, Βασιλείου, Τσίτσος, Περικλέους).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Σκαμπύλης, Ιωάννου, Φρέϊτας, Τόρες, Ελ Κέββε (Κ. Στυλιανού, Χρ. Στυλιανού, Λακκούφης, Κ. Ιακώβου, Σκουφάρης, Σάββα).

Διαιτήτευσαν οι Μιχάλης Χριστοφίδης, Γιάγκος Γιάγκου.