Φιλική ήττα για Άρη

ΑΕΚ - ΑΡΗΣ 2-1

Την ήττα γνώρισε ο Άρης με 2-1, σε σημερινό(27/8) φιλικό που έγινε στο “ΑΡΕΝΑ” από την ΑΕΚ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Φαράχ μολις στο πρώτο λεπτό του αγώνα, ενώ στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου έκαναν τα τέρματα τους δύο με τον Αναστασίου. Στο 60΄ο Άρης μείωσε στο σκορ με ωραία γυριστή κεφαλιά του Ιωσηφίδη, ενώ μέχρι το τέλος δεν είχαμε άλλο γκολ για να παραμείνει το 2-1 ως τελικό αποτέλεσμα.

Οι προπονητές των δύο ομάδων έκαναν αρκετες αλλαγές, ενώ από την πλευρά ο προπονητής του Άρη είδε ποδοσφαιριστές που δεν πήραν χρόνο συμμετοχής να αγωνίζονται.