Βασικός ο Τάρεκ, νικητής ο πρώην Απολλωνίστας

Περιμένει ο Απόλλωνας...

Ο 29 χρονος κεντρικός αμυντικός Amro Tarek που ενδιαφέρει ακόμα τον Απόλλωνα, ήταν και πάλι βασικός στον αγώνα που έγινε τα ξημερώματα στο MLS με την ομάδα του τη New York RB.

Σε αγώνα που ξεκίνησε στις 01:07 τα ξηεμρώματα, η New York RB δέχθηκαν την ήττα εκτός έδρας, από την ομάδα του πρώην Απολλωνίστα, Λούκα Στογιάνοβιτς(2-1)με τον πρώην μάλιστα Σέρβο των “γαλάζιων” να πετυχαίνει και τα δύο γκολ για την ομάδα του στο 2ο και 8ο λεπτό. Ο Στογιάνοβιτς διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας στους Chicago Fire.

Όσον αφορά τον Αμερικανοαιγύπριο κεντρικό αμυντικό ήταν βασικός σε ολόκληρο τον αγώνα, δέχθηκε μάλιστα και κίτρινη κάρτα. Οι επόμενες μέρες θα καταδείξουν πότε και αν ο Τάρεκ κάνει το ταξίδι στην Κύπρο και ενσωματωθεί στο ρόστερ του Απόλλωνα, αφού σύμφωνα και με επίσημες δηλώσεις  ενδιαφέρει τους “γαλάζιους”.