Πήραν ξανά ευκαιρίες οι νεαροί…

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 5-0

Την ήττα δέχθηκε η Καρμιώτισσα στην 13η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος από τον Εθνικό Άχνας με 5-0 εκτός έδρας.

Ο Εθνικός προηγήθηκε με τρία γκολ στο ημίχρονο με τέρματα που πέτυχαν οι Παπαγεωργίου, Ηλία και Κουμής, ενώ έσωσε πολλές φορές την εστία του ο νεαρός Παπλωματάς για την Καρμιώτισσα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ με τον νεαρό Κολλό για να διαμορφωθεί το τελικό 5-0.

Η Καρμιώτισσα αξίζει να αναφέρουμε ότι για ακόμα ένα παιχνίδι έδωσε ευκαιρίες στους νεαρούς της ποδοσφαιριστές.

Καρμιώτισσα: Παπλωματάς, Μπουμπακαρί (62΄Λιασίδης)  Χριστοφή(77΄Αχιλλέως), Χατζηβασίλης, Χρίστου, Καψός, Ορφανίδης, Στατιώτης (46΄Γεωργίου) Μιχαήλ, Γενεθλίου (46΄Χαραλάμπους) και Δημητρίου.