Έχασε την ευκαιρία να βρεθεί 4η η Τότεναμ

Έχασε μεγάλη ευκαιρία η Τότεναμ να μπει δυναμικά στη διεκδίκηση της τέταρτης θέσης, καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει σήμερα στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» τη Νιούκαστλ (2-2), για την 30ή αγωνιστική της Premier League, μολονότι προηγούνταν έως το 86ο λεπτό με 2-1. Τότε οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Γουίλοκ και ενίσχυσαν την προσπάθεια τους για παραμονή στην κατηγορία.

Νωρίτερα, η Σαουθάμπτον, μολονότι βρέθηκε στο πρώτο 30λεπτο να χάνει με 2-0, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη επί της μαχητικής Μπέρνλι με 3-2, εξασφαλίζοντας, ουσιαστικά, την παραμονή της στην κατηγορία.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία:

Τσέλσι-Γουέστ Μπρομ      2-5

(27' Πούλισικ, 71' Μάουντ-45'+2, 45'+4 Περέιρα, 63', 90'+ Ρόμπινσον, 68' Ντιανιέ)

Λιντς-Σέφιλντ Γιουν.     2-1

(12' Χάρισον, 49' αυτ. Τζαγέλκα-45' Οσμπορν)

Λέστερ-Μάντσεστερ Σίτι   0-2