Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε

Παρά την προσπάθεια που κατέβαλε η ομάδα της Lemesos Volleyball δε κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στην Ανόρθωση και έχασε με 3-1 σετ στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας Γυναικών, εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 σετ(14-25), ενώ η ομάδα της Lemesos κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 σετ κερδίζοντάς το με 25-23. Αν και στο τρίτο σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά εντούτοις δεν τα κατάφεραν και έχασαν το σετ με 25-22. Στο τέταρτο σετ παρά το ότι βρέθηκε με διαφορά πίσω στο σκορ, το πάλεψε αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να χάσει με 25-22.