Τον έχει στο Τσίρειο τον Ερμή…

Από την περίοδο 2014-15 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στον Ερμή, ο Απόλλωνας μετράει 4 νίκες δηλαδή  ποσοστό επιτυχίας 80%, και μια ισοπαλία!

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 15 γκολ (3 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 4 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του τρεις  φορές δηλ. ποσοστό 60%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια της A΄ φάσης, στις 2 φορές στις οποίες ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πέτυχε ισάριθμες νίκες με 3-0 και 5-0, ενώ στις υπόλοιπες 3 φορές που τα παιγνίδια του Α’ ημιχρόνου έληξαν ισόπαλα, μόνο στο ένα ο Απόλλωνας κατάφερε να κερδίσει κι αυτό με δραματικό τρόπο στις καθυστερήσεις με 3-2!